Archives: 1995 Women’s Indoor Track & Field

Head coach: Peter Slovenski
Assistant coaches: Lynn Ruddy

Roster

Name Year Hometown/School
Kristin Adams Jr. Indianapolis, Indiana/Brebeuf
Diana Barnes Fy. Bronxville, N.Y./Middlesex
Jen Connor Jr. Manchester, Conn./East Catholic
Laura Doyle So. Bowdoinham, Maine/Mt. Ararat
Katlin Evrard Fy. Union, Maine/Medomak Valley
Bridget Foley Fy. Cumberland, Maine/Greely
Barbara Foster Sr. East Eddington, Maine/John Bapst
Laura Geagan Sr. Wareham, Mass./Bishop Stang
Gina Goding Sr. Augusta, Maine/Erksine
Kate Johnson So. Poland Springs, Maine/Gray/N. Gloucester
Erin Krivicky Fy. Woodbury, Conn./Taft School
Jane Latte So. Palisades, N.Y./Dwight Englewood
Jennifer Malia Fy. Pittsburgh, Pa./Fox Chapel
Jessica Marien So. Overland Park, Kans./Shawnee Miss.
Alexandra Moore Sr. Conway, Mass./Frontier
Shannon Natias So. Honolulu, Hawaii/Mid Pacific Inst.
Jennifer Nickerson Fy. Lewiston, Maine/Lewiston
Caitlin O'Connor Fy. Woburn, Mass./Woburn
Cara Papadopoulos So. Newington, Conn./Loomis-Chaffee
Larisa Pennington Fy. Portland, Ore./Lincoln
Charlotte Perry Fy. Cornish, Maine/Sacopee Valley
Jennifer Roberts Fy. Surry, Maine/Orono
Julie Smith Fy. Pittsfield, Mass./Pittsfield
Jessica Tallman So. Rochester, Mass./Old Rochester
Julie Werner Fy. Bloomington, Minn./Blake
April Wernig Jr. Bellingham, Mass./Bellingham
Alexis Bailey So. Wakefield, Mass./Wakefield
Jaica Kinsman Fy. Saco, Maine/Thorton Academy
Danielle Mokaba So. Wakefield, Mass./Wakefield
Janet Mulcahy Sr. Wethersfield, Conn./Wethersfield
Darcy Storin Sr. Warwick, R.I./Toll Gate

Schedule

Date and Time Opponent Score
01/20/1996 BOWDOIN MEET 2nd of 5 teams
01/27/1996 at Coast Guard Academy 1st of 9 teams
02/03/1996 BOWDOIN MEET 1st of 6 teams
02/09/1996 State of Maine Meet 1st of 4 teams
02/17/1996 New England Division III Championships 5th of 25 teams
02/23/1996 Open New Englands 11th of 35 teams
03/02/1996 ECAC Division III Championships 4th of 31 teams
03/08/1996 NCAA Division III Championships 11th of 63 teams